+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Щодо Закону про молоко

 

Останнім часом почали з’являтись деякі «експерти по молоку», які  намагаються засвітитись в інтернет-виданнях, виступають з коментарями на телебаченні та надають  ексклюзивні  інтерв’ю з критикою щодо недостатньої роботи галузевих асоціацій. Мовляв, вони - експерти, не задоволені роботою асоціацій з таких питань, як експорт продукції,  або ж  вирішення фінансової  підтримки сільгоспвиробникам. Вони дозволяють собі давати власну «фахову» оцінку діючим галузевим Законам (особливо Закону України «Про молоко та молочні продукти») та іншим нормативним актам, законопроектам, наприклад, щодо фальсифікату і т. д. Такі експерти-«любителі піару» своїми недолугими коментарями з впевненим виглядом рекомендують сумнівні шляхи розвитку галузі. Виникає риторичне питання: а чи може це робити людина, що не знається на особливостях галузі, незнайома з технологічними циклами виробництва, необізнана з наявністю та можливостями виробничого устаткування, що не має поняття відносно можливості чи неможливості застосування виробником нормативно-правових документів та багато чого іншого, яка навіть  не бачила живої корови?

Ці «експерти» також піддають критиці  роботу галузевих  формувань,  не знаючи специфіки їх  роботи та функцій, якими  наділили їх переробні підприємства згідно статутів, завдань та доручень засновників асоціацій. Наприклад, Укрмолпром -  галузеве формування, яке  активно працює в штатному режимі і не афішує свою діяльність ні перед ким, окрім членів асоціації. Ініційовані і розроблені безпосередньо фахівцями Асоціації законодавчі та нормативні акти цілеспрямовані на впорядкування господарської діяльності виробників, які намагаються забезпечити безперебійне виробництво безпечної та якісної продукції.  

В галузі протягом останніх років активно ведеться робота з актуалізації та гармонізації українського законодавства до вимог ЄС. Укрмолпром, постійно працює  над  її удосконаленням, є учасником  різних робочих груп, галузевих  технічних комітетів на всіх рівнях як у державних органах, так і за участю  міжнародних європейських організацій.

Всю аналітичну інформацію Укрмолпром регулярно надає молокопереробним підприємствам – членам асоціації. Адже базовою засадою членства в асоціації Укрмолпром є турбота про споживача тобто прагнення підприємств випускати якісну, натуральну та безпечну продукцію. Підприємства з іншими поглядами в Національну асоціацію «Укрмолпром» не приймаються за жодних обставин.

Укрмолпрому байдуже думка таких «експертів» з приводу оцінки роботи асоціації. Асоціація працює для громадян України та переробників молока, а не задля думки експертів. В асоціації не має PR-відділу, як у експертів. У асоціації є відділ економіки, зовнішньоекономічних зав’язків, матеріально-технічного забезпечення підприємств.

 Проте Укрмолпрому не байдуже що експерти говорять щодо Закону про молоко. Адже це безпосередньо загрожує безпеці та здоров’ю громадян, що протирічить принципам які ми сповідуємо та заради чого Укрмолпром було засновано.

На даний момент в Україні крім Закону про молоко (до речі розробка Укрмолпрому) не має жодного нормативно-правового документу, що не дозволяє недобросовісним виробникам порушувати технології виробництва традиційних молочних продуктів, а це сметана, масло, кефір, сири, ряжанка.

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269