+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Кабмін пропонує пілотний проект щодо ціноутворення на продовольчі товари

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднив проект постанови Кабінету Міністрів України “Про реалізацію пілотного проекту щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів”.

Метою розробки проекту постанови є зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення.

Проект постанови  передбачає, що  з 15 серпня 2016р. до 15 листопада 2016р. на період дії пілотного проекту (тобто протягом 3-х місяців), постанова Кабміну від 25 грудня 1996 р. №1548 "Про встановлення  повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" та постанова Кабміну від  17 жовтня 2007 р. №1222 "Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари" не застосовуються.

Тобто  протягом дії  проекту не підлягають регулюванню (декларуванню):

- граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування;

- граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця  курячі не вище 15 відсотків без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні;

- оптово-відпускні ціни на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко коров’яче питне (пастеризоване, фасоване у плівку), сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування їх зміни.

Враховуючи зміни у законодавстві, структурні зміни в економіці, а також неефективність (згідно наведеної статистики) зазначених методів (державного регулювання цін), деякі положення зазначених актів Уряду потребують перегляду на предмет їх дієвості скасування, як такі, що втратили актуальність, або порушені в них питання врегульовані на законодавчому рівні.

Зазначений проект має значно спростити процедуру зміни цін, залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури. Більше того, ринкове регулювання цін сприятиме розвитку конкуренції.

Реалізація проекту дозволить виявити реальний вплив державного регулювання на ціноутворення в сфері продовольчих продуктів та підготувати обґрунтоване рішення щодо подальшого його застосування.

Електронну версію проекту постанови розміщено на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у розділі “Обговорення проектів документів”. http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=docs_project

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61