+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: зміни у митних режимах сторін

 

1 січня 2016 р. почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС.  Мінекономрозвитку спільно з Нацбанком України розробили прогноз розвитку українського ринку після набрання чинності угоди про ЗВТ з Євросоюзом. За даними Мінекономрозвитку жодного обвалу ринку вітчизняних товарів та величезного напливу європейських товарів не буде. Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська запевнила, що На цей процес впливають одразу кілька стримуючих чинників: «По-перше, це девальвація гривні, яка означає, що наш товар є дешевшим, а отже конкурентоздатним. По-друге, поступове впровадження нульових ставок. 70% усіх товарів імпорту з ЄС матимуть нульові ставки, для решти товарів діятимуть перехідні періоди або режими обмежень.

Враховуючи те, що ЄС знизив для України ставки увізного мита до рівня першого року ЗВТ ще у 2014 році в рамках автономних торговельних преференцій, функціонування ПВЗВТ, наразі, означає початок зниження увізних мит Україною для товарів походженням з ЄС. 

З рівнями ставок увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2016 році до імпорту товарів походженням з ЄС у рамках вільної торгівлі між Україною та ЄС можна ознайомитись 

Довідково: Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони затверджено наказом 
По окремих товарах лібералізація торгівлі відбудеться в рамках тарифних квот. Водночас, важливим є те, що експортувати до ЄС та імпортувати з ЄС до України можливо і поза межами тарифних квот, сплачуючи при цьому діюче увізне мито.

За повідомленням прес-служби Мінекономрозвитку

 

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?