+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Декларування цін відміняється

 

Мінекономрозвитку України  оприлюднено проект  постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Проект постанови розроблено з метою удосконалення державного регулювання та лібералізації (дерегуляції) у сфері ціноутворення.

Проектом постанови передбачається:

скасувати нормативні положення щодо ціноутворення на товари (послуги), які втратили актуальність, або регулюються іншими актами Уряду або законами;

оптимізувати обсяг адміністративно регульованих цін на продтовари, змістивши акцент такого регулювання з виробництва на сферу оптової і роздрібної торгівлі цими товарами, який здійснюватиметься шляхом встановлення обл(міськ)держадміністраціями граничного рівня торговельних та постачальницько-збутових надбавок.

Оптимізований перелік включатиме 11 позицій продтоварів (зараз 16), які користуються попитом у населення з низьким рівнем доходів. При цьому, з товарних позицій виключаються продтовари “преміум сегменту”, вироблені за покращеною технологією, розфасовані із застосуванням пакувальних матеріалів покращеної якості (тара скляна, керамічна тощо).

Граничні рівні торговельних та постачальницько-збутових надбавок застосовуватимуться під час встановлення цін на борошно; хліб простої рецептури; хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків; крупи гречані, вівсяні, пшоняні; цукор білий кристалічний; свинина (крім безкісткового м’яса); м’ясо курей (крім філе); молоко коров’яче питне пастеризоване із вмістом жиру до 3% (фасоване у плівку); сир кисломолочний із вмістом жиру до 10% (фасований у пергаментну упаковку); олію соняшникову рафіновану (фасовану у пластикові пляшки); яйця курячі столові 1 та 2 категорії, дитяче харчування.

Передбачається відмовитись від державного регулювання цін на продтовари шляхом встановлення граничного нормативу рентабельності та декларування зміни оптово-відпускних цін (постанова КМУ №1222) через неефективність цих методів (способів) та необхідність значного витрачання часу та коштів суб’єктів господарювання на  виконання всіх регуляторних процедур.

Реалізація проекту постанови забезпечить:

проведення збалансованої державної цінової (тарифної) політики;

зменшення втручання держави в процеси ціноутворення в рамках політики дерегуляції економіки;

спрощення ведення підприємницької діяльності в Україні;

підвищення рівня самозабезпеченості України агро­про­довольчими ресурсами та соціально-економічної ефективності функціонування АПК в умовах поглиблення ринкових процесів.

Проект постанови і аналіз регуляторного впливу розміщено на веб-сайті Мінекономрозвитку в мережі Інтернет: (www.me.gov.ua) в розділі „Обговорення проектів документів” та урядовому сайті “Громадянське суспільство і влада” (http://civic.kmu.gov.ua) в розділі “Консультації з громадськістю”.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови надсилати протягом місяця з дня його оприлюднення (до 11 вересня 2015р)  на адресу:

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269