+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Про розгляд законопроектів

 

  • Укрмолпром  повідомляє, що 2 червня  на засіданні Комітету аграрної політики  та земельних відносин відбулося обговорення прийнятого у першому читанні законопроекту 0901 «Про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» та інших  законодавчих актів щодо посилення заходів боротьби з фальсифікацією молочних продуктів».

Рішення  Комітету: Законопроект направляється до Парламенту на розгляд у другому читанні з пропозицією Комітету:  зняти його з подальшого розгляду, оскільки немає потреби узаконювати  термін «молоковмісна продукція», так як  такого терміну  щодо  продукції немає у світі, окрім як у країнах СНД. Натомість, Російська Федерація узгоджує з країнами Митного союзу  питання щодо виключення  з Технічного регламенту МС терміну «молокосодержащая продукция».  Руспубліка Білорусь уже підтримала  пропозицію. Комітет  вважає, що сегмент молоковмісних продуктів підпадає під назву  «харчові  продукти» і регламентується Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Що стосується державного регулювання цін, то  скрізь діють ринкові закони і втручання державних органів  у регулювання та затвердження закупівельних цін на молоко є неприйнятним.

Нагадуємо, що Законопроект 0901 передбачає:  визначення терміну « молоковмісна продукція»; розміщення на різних полицях у торговельній  мережі  молочних  і молоковмісних продуктів;  покарання за порушення при виробництві, маркуванні і реалізації молочних і молоковмісних продуктів;  державне регулювання  закупівельних цін на молоко. Ініціатором законопроекту  є Народний депутат Деркач А.Л.

  • 3 червня поточного року у головному Комітеті з питань  податкової та митної політики Верховної Ради України розглядався  з урахуванням пропозицій законопроект    № 1699  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки  сільськогосподарських товаровиробників». Ініціатор законопроекту -  Народний депутат ВРУ Розенблат В.С. спільно з групою народних  депутатів.

Кабінет Міністрів заперечує даний законопроект.

Основним зауваженням до законопроекту  була поправка Івченка В.Є., яка передбачала, що переробні підприємства при здійсненні  ними операцій з придбання основних фондів, мають право на відшкодування з бюджету сум ПДВ. Ця поправка була відхилена.

Комітет в цілому підтримав  даний законопроект і направив його на  розгляд до Парламенту  для другого читання.

Нагадуємо. Законопроект 1699 передбачає: з моменту введення в дію Закону здійснювати  виплату компенсації сільгосптоваровиробникам за поставлене ними молоко  на промпереробку  у повному обсязі, за рахунок  сум ПДВ, які надійшли від реалізації готових молочних продуктів.

                                   

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61