+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Кабмін України затвердив порядок здешевлення кредитів для аграріїв

 

 

Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі по здешевленню кредитів. Відповідну постанову КМУ №300 опубліковано на сайті уряду.

Відповідно до порядку, як і в попередні роки, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагропрод України, а розпорядниками нижчого рівня - департаменти агропромислового розвитку ОДА.

Порядком передбачено, що компенсація надається на конкурсній основі за укладеними договорами за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує в національній валюті 30% річних. Компенсація надається за кредитами, залученими у минулому та поточному роках, відсотки за користування якими нараховані та сплачені в ц.р. у розмірі 50% облікової ставки Нацбанку.

Згідно з документом, компенсація надається за кредитами, залученими для покриття виробничих витрат, пов'язаних із закупівлею ПММ, насіння, мінеральних добрив, ЗЗР, кормів, ветпрепартів, молодняку сільгосптварин і птиці, обладнання для тваринницьких комплексів, запчастин для сільгосптехніки, енергоносіїв.

Нововведенням є те, що для отримання компенсації надаються переваги тим позичальникам, чий річний дохід за останній рік склав менше 10 млн. грн., а також позичальникам, які здійснюють діяльність з вирощування та розведення ВРХ, особливо молочних порід.

Відзначимо, що Державним бюджетом України на 2015 передбачено видатки в сумі 300 млн. грн. за програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловомукомплексі шляхом здешевлення кредитів».

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61