+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Торгівельні мережі зафіксують максимальні терміни розрахунків з постачальниками

 

Згідно з повідомленням Торгово-промислової палати України ТПП, розроблені з ініціативи Антимонопольного комітету України Правила , які базуються на законодавстві країн ЄС, які визначають такі практики, зокрема Директива 2011/7/ЄС Європарламенту та Ради ЄС «Про протидію затримкам платежів в комерційних угодах», Резолюція Європейського парламенту від 11 грудня 2013 р. «План дій у сфері роздрібної торгівлі в Європі», Комюніке Єврокомісії від 13 січня 2013 р. «План дій у сфері роздрібної торгівлі в Європі», «Green Paper» Єврокомісії щодо несправедливих торгових практик у відносинах між постачальниками та торгівельними мережами 2013 р. та інші законодавчі акти ЄС і СОТ у сфері взаємовідносин між постачальниками та роздрібними торговими мережами на ринку продовольчих товарів.

Метою розроблення та прийняття даних правил є підвищення рівня конкуренції, сприяння інвестиціям та інноваціям, зокрема шляхом запобігання практики перекладання понесених витрат та ризиків на слабшу сторону, надмірного тиску на такі сторони у відносинах між постачальниками і торгівельними мережами, що здійснюють свою діяльність з роздрібної торгівлі переважно продовольчими товарами.

Правила, зокрема, регламентуватимуть терміни розрахунків супермаркетів з постачальниками, які на сьогодні можуть досягати 150 днів.

Згідно проекту правил, продовольчі товари, на які строк придатності встановлено менше ніж 10 днів, підлягають оплаті в строк не пізніше ніж 10 робочих днів з дня прийняття. Продовольчі товари, на які строк придатності встановлено від 10 до 30 днів включно, підлягають оплаті в строк не пізніше ніж 30 календарних днів. Продовольчі товари, на які строк придатності встановлено понад 30 днів, а також алкогольна продукція, вироблена в Україні, підлягають оплаті в строк не пізніше ніж 60 календарних днів.

Національна асоціація «Укрмолпром» вважає, що молокопереробні підприємства мають галузеву особливість, яка пов’язана з щоденною закупівлею молока у сільгоспвиробників та сезонним  коливанням цін на ринку сирого молока. Запропоновані проектом Правил терміни розрахунків за строками придатності молочних продуктів призведе до повного вимивання обігових коштів  переробних підприємств, що неминуче спричинить  проблему з розрахунками за сировину. Переробники розраховуються з селянами за молоко  у десятиденний термін.

На сьогодні через мережу супермаркетів  реалізується до 40 відсотків всієї молочної продукції, а  60% продукції  - через  дрібні торговельні мережі, які  розраховуються за всю молочну продукцію щоденно, або протягом 7 робочих днів.

Зважаючи на галузеві особливості, виробники молока і молочної продукції наполягають, щоб терміни розрахунків торгівлі за всю молочну продукцію не залежали від строків її придатності,  а  співпадали з термінами розрахунків з селянами за сире молоко та пропонують доповнення до розділу  3.3. «Строки розрахунків» проекту Правил наступними абзацами: суб’єкти господарювання (торговельні мережі), які здійснюють торгівлю молочною продукцією, провадять розрахунки з її постачальниками у строк, не більше 7-10 банківських днів з дня отримання партії товару.

Дану пропозиції Укрмолпром направив для розгляду Членам робочої групи при ТПП.

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269