+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Несанкціоноване вивезення сирого молока – проблема для підприємств

 

За ініціативою  молокопереробних підприємств у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулося засідання робочої групи з розробки та вдосконалення законодавства та інших нормативних актів, що регулюють молочну галузь економіки України.

До розгляду на порядок денний було винесено питання несанкціонованого вивезення сирого молока з південних областей України на територію Криму для подальшої переробки та реалізації. Зокрема, перекупщики, використовуючи високі ціни на молоко і молочні продукти в Російській Федерації, а також заборону на імпорт з України молочної продукції, активізували скупку сирого молока у населення і господарств, для його подальшої переробки на кримських і придністровських підприємствах та продажу готової продукції в Росію.

Наразі така ситуація спостерігається у Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях. Є загроза, що тенденція пошириться також на північні області країни, і у разі  не втручання в ситуацію, ціни на молочну сировину зростуть. Таким чином, зростуть ціни і на готову молочну продукцію.

Підприємства, які втрачають сировинну зону, неодноразово звертались до  керівництва своїх областей та керівництва Мінагрополітики здійснити відповідний вплив на нездорову ситуацію. Бюджетоутворюючі підприємства просять керівництво захисти місцевих товаровиробників від рейдерського захоплення зони заготівлі сировини, яка вивозиться до Криму та Придністров’я. Молочні заводи на межі зупинки, терплять збитки, скорочують робочі місця, назріває соціальна напруга серед працівників та здавальників молока, відповідно, призупиняється сплата податків до бюджету та платежів до державних фондів.

За результатами зустрічі учасники робочої групи домовилися, що профільні асоціації підготують звернення до Уряду з проханням втрутитися в ситуацію та вирішити проблему.

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269