+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Россельхознадзор тимчасово зняв свої заборони на ввіз української продукції на територію АР Крим

 

Уряд Росії визнав, що після введення продовольчого ембарго для товарів з ЕС та заборони на поставку цілого ряду продуктів з України ряд регіонів спіткала проблема імпортозаміщення. Найбільш складна ситуація склалася у АР Крим, який до анексії Росією на 80% залежав від поставок з України.

Асортимент багатьох кримських магазинів скоротився. Значну частину прилавків займають пляшки з водою, соками й т.п. При цьому ціни на багато продуктів, за словами кримчан, значно виросли.

Раніше, так зване «керівництво» Криму вже зверталося до уряду РФ з проханням не поширювати обмеження на ввіз деяких видів продовольства з України на півострів. Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що для найбільш проблемних регіонів можна ввести особливий режим та послабивши заборони.
19 серпня 2014 року Россельхознадзор указом ФС-НВ-7/15423 зняв свої заборони на ввіз української продукції в Крим до 1 січня 2015 року. Це означає, що на прилавках Криму знову з'являться українські молочні продукти, яйця, м'ясні й молочні консерви, проте ввіз м'яса як і раніше - заборонений.

У документі підкреслюється, що зняття заборони стосується виключно території Криму — «без права переміщення в інші суб'єкти Російської Федерації», що означає що кримчанам дозолять вживати, начебто «неякісні» українські продукти, тобто ті продукти, які не відповідають вимогам Россельхознадзора.

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61