+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Верховна Рада приняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин”

 

14 серпня 2014 року Народні депутати України  на черговому засіданні підтримали в цілом  законопроект № 4987-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин"

Законом України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” пропонується внесення змін щодо:

1. Обов’язковості ідентифікації та реєстрації фізичними особами тварин, які утримуються та розводяться для власного споживання.

Даний крок приведе у відповідність законодавство України з питань ідентифікації та реєстрації тварин до вимог законодавства Європейського Союзу та надасть змогу створити систему ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю та ліквідації хвороб тварин, а також забезпечення належного рівня захисту здоров'я тварин та пов'язаний із цим захист здоров'я людей.

2. Запровадження групового ідентифікаційного номера.

Запровадження групової ідентифікації товарних свиней в господарствах юридичних осіб дозволить значно спростити процедуру ідентифікації та контролю за переміщенням груп товарних свиней, що сприятиме успішному виконанню основних стратегічних завдань у сфері охорони здоров’я населення.

3. Передбачення компенсації послуг із ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються та розводяться у фізичних осіб, які не займаються підприємницькою діяльністю.

Реалізація Закону України дозволить: 

- запровадити визнаний Європейським Союзом елемент простежуваності при обігу живих тварин та продукції тваринного походження;

- створити правове підґрунтя для ефективного функціонування системи державного контролю у сфері санітарно-епідемічного та епізоотичного благополуччя населення України при здійсненні торговельних операцій з тваринами і продукцією тваринного походження;

- виконати вимоги останньої місії інспекторів офісу ветеринарії та харчових продуктів Європейської Комісії, чим підвищить конкурентоспроможність вітчизняних виробників продукції тваринного походження на європейському та світовому ринках продовольчих товарів.

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61