+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Україна відкрила ввіз молочної продукції з Республіки Білорусь

 

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України (далі - Комісія) 5 серпня 2014 року, розглянувши інформаційні матеріали Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, прийняла рішення № АД-319/2014/4421-06 “Про зупинення дії деяких рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі” (далі - Рішення Комісії), яке опубліковано 8 серпня 2014 року в газеті “Урядовий кур’єр” і  набирає чинності через десять днів з дня опублікування, тобто 19 серпня 2014 року.

Мінекономрозвитку України розраховує, що Республікою Білорусь в найближчий час не здійснюватиметься ліцензування українських кондитерських виробів та сировини для їх виробництва, окремих видів макаронних виробів, пива солодового, цементу, скла полірованого і склотари.

Разом з цим, вкрай важливо, щоб білоруська сторона забезпечила скасування угод про поставки товарів, якими визначаються цінові та кількісні обмеження, укладені між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України – українськими виробниками - експортерами та компетентними органами Республіки Білорусь.

Сподіваємося, що надалі Республікою Білорусь не будуть застосовуватись торговельні обмеження до української продукції, що дозволить відновити обсяги поставок українських товарів на білоруський ринок до рівня, який існував до введення режиму ліцензування.

В Рішенні Комісії передбачено, що спеціальне мито може бути поновлено до 31 грудня 2016 року за заявою суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України – українських виробників - експортерів у випадку наявності факту дискримінаційних дій та/або недружніх дій з боку Республіки Білорусь.

Такий алгоритм дій сторін забезпечить в стислі терміни зняття торгових бар'єрів у торгівлі між нашими країнами і неухильне виконання Договору про зону вільної торгівлі СНД від 18 жовтня 2011 року повідомляється на сайті Мінекономрозвитку.

Коментар прес-служби МЗС Білорусі повідомляє: «Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь із задоволенням сприйняло прийняття Комісією цього Рішення та відзначає, що з дати вступу в силу зазначеного рішення ліцензування імпорту українських товарів в Республіці Білорусь застосовуватися не буде. Таким чином, будь-які обмеження, введені у взаємній торгівлі, повністю усуваються. Розраховує, що надалі будь-які проблемні питання в двосторонніх торгово-економічних відносинах між нашими країнами будуть вирішуватися шляхом консультацій, в конструктивному ключі і на взаємовигідній основі»

Як повідомлялось раніше, постановами Ради Міністрів Республіки Білорусь запроваджено режим ліцензування імпорту пива солодового, кондитерських виробів та сировини для їх виробництва, окремих видів макаронних виробів, цементу, скла полірованого і склотари в Республіку Білорусь з країн, які не є членами Митного союзу.

Такі дії Республіки Білорусь створили штучні перепони з доступу на білоруський ринок та  нанесли значну шкоду українським виробникам.

З метою захисту суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України Комісія 1 липня 2014 року прийняла Рішення Комісії про застосування адекватних заходів у відповідь у вигляді введення спеціального мита на деякі білоруські товари. Спеціальне мито вступило в силу 27 липня 2014 року.

Спеціальне мито застосовується до молочної продукції, що класифікується згідно з УКТ ЗЕД за товарними позиціями 0402 – молоко згущене (сухе молоко та вершки, консерви молочні); 0403 -  кисломолочна продукція, та 0405 – масло вершкове. Спеціальне мито застосовано до 31 грудня 2016 року (включно) у розмірі 55,29% митної вартості товару. 

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269