+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Нардепи пропонують встановити державне регулювання закупівельних цін

 

У Верховній Раді за № 4194а від 27.06.2014 зареєстрований Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко)», ініціаторами якого є народні депутати України від ВО «Свобода» Головко М.Й  та Сабій І.М.

Народні депутати пропонують внести зміни до ЗУ «Про молоко та молочні продукти» та до ЗУ «Про підтримку сільського господарства України». Мета - запровадження державного регулювання цін на молоко та встановлення термінів розрахунків за молоко сире – «…не більше  семи банківських днів з дня отримання виручки від реалізації…».

9 липня в МінАПК, при обговоренні Робочою групою з розробки і вдосконалення законодавства  з залученням фахівців Міністерства, профільних асоціацій від виробників молока та від переробних підприємств, Європейської Бізнес Асоціації, експертів, законопроект не отримав підтримки. Було прийнято рішення підготовити щодо цього відповідні обґрунтування.

Причина – законопроект порушує всі ринкові методи формування цін на молоко. Проведення державного регулювання цін  при  входженні країни до ЄС є неприпустимим.

В усьому світі існує практика регулювання за рахунок товарних інтервенцій. Це ринковий механізм, що дозволяє утримувати баланс цін. Інтервенційні закупівлі молока сухого і масла вершкового, які здійснює зараз Аграний фонд є недостатніми, та це крок для забезпечення позитивної динаміки цін на молоко.

Мінагрополітики планує розглянути даний законопроект у рамках роботи робочої групи з розробки та вдосконалення законодавства та інших нормативних актів, що регулюють молочну галузь економіки України при Мінагрополітики України із запрошенням  депутатів - авторів законопроекту.

Укрмолпром, опрацювавши законопроект 4194а, надав свої пропозиції та обґрунтування оргкомітету робочої групи щодо недоцільності прийняття даного законопроекту. (Детальну інформацію читайте у Віснику молочників за липень 2014).

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269