+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Аграрний фонд здійснює інтервенційні закупівлі сухого молока та вершкового масла

6 червня поточного року, Аграрний фонд України провів перші відкриті торги на постачання в червні-серпні сухого молока та вершкового масла. Торги проведено в рамках виконання меморандуму, укладеного весною між Мінагрополітики й молокопереробними підприємствами.Згідно з меморандумом закупівельна ціна молока вищого ґатунку в сільгосптоваровиробників не повинна бути нижчою 4,2 грн/л, у населення — 2,5 грн/л. За меморандумом Аграрним фондом передбачається здійснити інтервенційні закупівлі масла вершкового в обсягах – 10 тис.тонн та сухого молока – 10 тис.тонн. Метою заходу є стабілізація закупівельних цін на молоко та не допущення падіння рентабельності його виробництва, як зазначив віце-президент Асоціації виробників молока Денис Марчук.

Згідно конкурсної документації, у тендері можуть брати участь виробники продукції, які підписали Меморандум «Про узгодження дій між Міністерством аграрної політики та продовольства України та молокопереробними підприємствами».

Участь у торгах взяли чотири компанії: ТОВ «Терра Фуд», ТОВ «Техмолпром», ПАТ «Бродівський завод сухого знежиреного молока» і ПАТ «Галичина».

За інформацією Аграрного фонду на першому етапі планується придбати масло вершкове та молоко сухе знежирене в кількості 3350 тонн та 2300 тонн відповідно.

28 травня були оголошені відкриті торги на суму 235 мільйонів гривень. Ціна тонни масла склала 48 800 гривень, сухого знежиреного молока — 42 900.

Це перші оголошені Аграрним фондом торги з 2011 року, коли його закупівлі були звільнені від загального порядку проведення державних тендерів відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України». З ухваленням у квітні 2014 року нової редакції Закону «Про здійснення державних закупівель» Аграрний фонд має проводити процедури закупівель та оприлюднювати інформацію про результати на загальних підставах.

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61