+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

НБУ обмежив видачу готівки

З0 травня 2014 року Національний Банк України прийняв постанову від 30.05.2014 р. № 328 «Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій», яка до 1 вересня 2014 року вводить обмеження на видачу готівки в сумі, що перевищує 150 тис. гривень на добу на одного клієнта.

В зв’язку з цим нововведенням у молокопереробних підприємств виникає проблема розрахунків з селянами-фізичними особами за молоко, яке  поставляється на промпереробку і за яке переробне підприємство  розраховується з селянами готівкою із  каси підприємства не рідше 2-х разів на місяць. Місячна сума готівкової проплати за молоко від населення одним малим молокозаводом складає від 6 млн. гривень (286 тис. грн/добу), великим підприємством досягає до 80 млн. гривень на місяць (3,8 млн. грн/добу). В цілому по галузі загальна сума  готівкової проплати фізичним особам за продане ними молоко на промпереробку складає – 528 млн. гривень на місяць, або – 25 млн. гривень  на 1 добу.

На сьогодні безготівкові розрахунки із здавальниками молока-фізичними особами неможливі, оскільки селяни проти безготівкової форми оплати за молоко, так як, через віддаленість проживання селян від  банку, виникають додаткові незручності для отримання ними коштів. Тому, відповідно до Положення про введення касових операцій у національній валюті  в Україні та пункту 12 підрозділу 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України,  молокопереробні підприємства розраховуються за молоко з сільгоспвиробниками - фізичними особами готівкою безпосередньо з каси переробного підприємства.

Оскільки отримання готівкових коштів селянами за поставлене ними молоко на промпереробку є основним джерелом їх доходу, то ці кошти  фактично  прирівнюються до  виплати їм заробітної плати.

Для недопущення зупинки розрахунків з селянами за здане ними молоко на промпереробку, уникнення соціального конфлікту, Укрмолпром звернувся до Мінагрополітики та до Національного Банку України, як виключення, не поширювати обмеження на видачу готівки для розрахунків за молоко, куплене у виробників молока-фізичних осіб.Міністр аграрної політики і продовольства Швайка І.О., підтримуючи прохання Укрмолпрому, звернувся до Уряду щодо вирішення даної проблеми.  

Виробники молока і молочної продукції чекають на позитивне вирішення питання.

Опитування

Молоку якої торгової марки Ви надаєте перевагу?

Добряна - 10.4%
Коляда - 0%
Яготинське - 23.4%
Славія - 1.1%
Здорово - 0.4%
Веселий молочник - 2.2%
Слов'яночка - 4.5%
Гурманика - 0%
Простоквашино - 8.9%
Лукавиця - 1.1%
Гармонія - 2.2%
Молокія - 15.6%
Lactel (Лакталіс) - 0%
Волошкове поле - 7.1%
Вершковий рай - 1.1%
Галичина - 4.5%
Здоровий світ - 0.4%
Біла лінія - 5.9%
Premialle - 3.3%
Інші - 7.8%

Total votes: 269