+38 (044) 226-27-83     +38(044) 279-87-25      

01001, Україна, м.Київ, вул. Б.Грінченко, 1

svit-matrasiv.com.ua

Міністр обговорив з переробниками молока цінову ситуацію

Під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки відбулась зустріч з представниками молокопереробного бізнесу щодо питання врегулювання закупівельної ціни та щодо розвитку молочного ринку в Україні. Також участь у зустрічі взяв заступник міністра Андрій Дикун, представники Мінагрополітики, Аграрного фонду представники молокопереробного бізнесу та виробники молока.

Відкриваючи зустріч Ігор Швайка зазначив, що представники  молокопереробного бізнесу мають встановлювати адекватні ринкові ціни за поставлену молочну сировину. «Водночас Мінагрополітики має попередити, що штучне зниження цін на молочну сировину призведить до занепаду всієї молочної галузі, що, у свою чергу, може стати загрозою для продовольчої безпеки України. За таких обставин, Міністерство аграрної політики та продовольства України не стоятиме осторонь, а буде активно діяти в межах своєї компетенції й боротися із штучно заниженими цінами. Адже ми повинні задовольнити виробника молока орієнтовною ціною», - зазначив міністр.

Зі свого боку заступник міністра Андрій Дикун поінформував про необхідність адаптувати законодавство для більш конструктивної праці з ринком. «Ми повинні якнайшвидше ухвалити закони, які дозволять аграрному сектору економіки повноцінно працювати у європейському правовому полі, а наша продукція постачатись на ринок європейських країн. Зокрема, необхідно ухвалити в Верховній Раді законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». І робочою групою напрацьовані зміни до відповідних законопроектів», - наголосив заступник міністра.

В ході дискусії керівництвом міністерства було запропоновано представникам молокопереробного бізнесу внести зміни та підписати меморандум про узгодження дій між Мінагрополітики та молокопереробними підприємствами для забезпечення стабільної цінової ситуації на ринку молока та молочних продуктів.

В кінці зустрічі сторони домовилися підготувати протягом тижня відповідні пропозиції та доповнення до меморандуму та оперативно співпрацювати над вирішенням проблемних питань на ринку молока та молочних продуктів. Укрмолпромом  надані узгоджені з переробними підприємствами пропозиції до проекту Меморандуму

Опитування

Як, на вашу думку, вступ у дію угоди про ЗВТ Україна - ЕС відобразиться на молочній галузі?

Позитивно - 70.5%
Негативно - 29.5%

Total votes: 61